17 травня 2018

Синдром того, хто вижив

18 травня, у п’ятницю, о 15:00 кураторське об’єднання Худрада запрошує на Михайлівську площу в Києві задля участі в колективній роботі «Синдром того, хто вижив» – що стане другою частиною кураторського проекту «Союз буд». Усі, хто прийде на подію, разом з учасниками та учасницями кураторської групи відбудують і потім розбируть дім – конструкцію, присвячену анархітектурним формам і спільнотам, які споруджують халабуди в міських просторах.

32267053 2010215345720190 6027478758707953664 o

Кураторське об’єднання Худрада присвячує цю роботу поселенням ромів та іншим стихійним поселенням людей, що супроводжуються виникненням непередбачуваного у своїх архітектурних формах тимчасового житла. Худрада запрошує до спільного створення конструкції, розробленої подібно до зруйнованої хижі, збудованої, а потім знесеної у 2017 році в тимчасовому поселені ромів у Дніпровському районі Києва.

Колективний процес будівництва стане спільною заявою про те, що найрізноманітніші спільноти можуть і мають мирно співіснувати в Україні. 
Халабуда, яку ми будуватимемо разом, уособлює вразливість і крихкість спільнот, що стихійно виникають і зникають. Водночас вона може стати об’єктом, що непокоїть і протиставляє себе величі монументальних символів влади.

Синдром того, хто вижив – термін, що з’явився у 1960-х роках для опису станів жертв, агресорів та їхніх нащадків, що пережили масові переслідування та вбивства у ХХ столітті. Особливість цього синдрому полягає в тому, що людина відчуває інтенсивну провину, пов’язану із самим фактом власного існування.

Назва другої частини «Союзу буд» вказує на припущення, що носієм цього синдрому стане єдиний відновлений нами будинок – що ніби пам’ятає про нещодавнє знищення усіх подібних буд довкола нього.

«Синдром того, хто вижив» нагадує про те, що протягом ХХ століття на території України репресій зазнавали різні соціальні та етнічні групи. І сьогодні наше завдання полягає в тому, щоб не дозволити цим сторінкам історії знову стати реальністю.


18 травня о 15:00 Кураторське об’єднання Худрада запрошує усіх охочих долучитися до будівництва будинку-халабуди на Михайлівській площі. 

Також ми запрошуємо правозахисні та культурні ініціативи допомогти нам у поширенні інформації про цю подію і стати її партнерами. 

Партнери події:
Видання Prostory за підтримки Міністерства Закордонних справ Німеччини
Метод Фонд 
Восточная правозащитная группа
Студія 12345678910

«Союз буд» – тривалий поект кураторської групи, що розвиває ідею анархітектури. Перша частина юСоюзу буд. відбулась на острові Лідо в Венеції під час 55-ої Венеційської бієнале.

В основі проекту – фотодокументація зруйнованого поселення ромів, яка була зроблена Євгенією Бєлорусець
Автор архітектурного проекту – Дана Косміна

Худрада – це кураторська група, але водночас і само- (взаємо-) освітня спільнота, і дискусійний клуб, і експериментальний майданчик міждисциплінарної взаємодії. Її складають архітектор(к)и, політичні активіст(к)и, літератор(к)и, дизайнер(к)и, публіцист(к)и та художники й художниці. Організовані Худрадою проекти покликані об’єднувати досвід учасників та створювати простір колективного висловлення.

Контактна інформація: prostoryred@gmail.com