Новини
03 лютого 2019

Семінар Creating Ruin «Теоретизуючи руїни»: open call

 

Метод Фонд запрошує дослідників/-ць і художників/-ць взяти участь у семінарі «Creating Ruin: Теоретизуючи руїни», що передбачає створення теоретичних есе, художніх творів та архівів для наступної онлайн-публікації creatingruin.net.

 stoneCR19

Семінар «Creating Ruin: Теоретизуючи руїни» має на меті об’єднати дослідників/-ць та художників/-ць, зацікавлених в обговоренні політичних та естетичних підходів до теоретизації пам’яті та історії країн Східної та Центральної Європи, зокрема в Україні.

Creating Ruin – колекція робіт художників/-ць та дослідників/-ць, зосереджених на питаннях минулого, які виявляють себе в ситуації руїни культурної пам’яті. Creating Ruin – зібрання автентичного та симульованого матеріалу, яке водночас є рефлексією над способами збирання й прочитування культурних архівів. Creating Ruine налаштовує на дискусію щодо зв’язку творчої дії та насилля – одночасності реконструкції та конструювання минулого і теперішнього.
  Заявку можна подати до 01 березня 2019 року. До розгляду приймаються пропозиції теоретичних есе (тези), художніх робіт та архівів (опис ідеї, ескізи), які мають бути створеними саме для наступного онлайн-випуску Creating Ruin, враховувати формат показу/розміщення онлайн, відповідати меті проекту та бути реалістичними щодо втілення.

Календар проекту:
Фінальна дата подачі заявки – 01 березня
Повідомлення про результати open call – 08 березня
Зустріч семінару в Києві – 14-15 червня
Публікація матеріалів – 25 жовтня

Організатори забезпечують авторський гонорар у розмірі 4500 грн, учасникам/-цям з інших міст України відшкодовують витрати на проїзд та, за потреби, проживання під час зустрічі семінару 14-15 червня 2019 р. Відбір учасників/-ць буде проводити кураторська команда проекту.


Для участі в семінарі «Теоретизуючи руїни» потрібно надіслати на скриньку methodfund@gmail.com резюме, тези дослідницької пропозиції або опис художньої роботи, архіву у форматі docx та заповнити заявку за посиланням: https://goo.gl/forms/o2vSzwhsPNNmIHMw2.
 

Із запитаннями звертайтеся за адресою: methodfund@gmail.com

 


Creating Ruin – проект Метод Фонду, який був запущений у співпраці з Reading International та його програмною кураторкою Сюзанною Клаузен у 2018 році. Дизайн сайту Лозани Росенової. 

 

Метод Фонд – незалежна організація, заснована художниками/-цями та мистецтвознав(и)цями, метою діяльності якої є створення платформи для розвитку і критичного осмислення теорії і практики сучасного мистецтва в Україні. Задля цього зосереджується на неформальних освітніх програмах, дослідженнях історії та теорії мистецтва, на експериментальних виставкових проектах. 

Reading International – організація, що діє в полі візуального мистецтва і заснована на базі Школи мистецтв Університету міста Редінг, Великобританія. Reading International щорічно ініціює декілька великих проектів, де художникам/-цям і куратор(к)ам надається платформа для створення нових робіт, а також реалізує різноманітні заходи – персональні, групові, тематичні виставки, кінопокази, семінари, дискусії. 

  Проект відбувається за підтримки Програми ґрантів Harald Binder Cultural Enterprises (HBCE). Організація HBCE заснована істориком та меценатом Гаральдом Біндером, спрямована на підтримку міждисциплінарних проектів культури, мистецтва і освіти та сприяє сталому розвитку цих напрямів в Україні. Конкурс Програми ґрантів НВСЕ відбувається один раз в рік, сума ґранту становить від 500 до 5000 євро на ініціативи, які реалізуються в Україні в визначені терміни. Одним з основних завдань HBCE є підтримка формування інституції сучасного мистецтва “Арт Центр Фабрика Повидла” у Львові. Детальніше: www.hbce.com.ua