Новини
06 січня 2017

"Простори" очолять нову мережу Державних Центрів Сучасного Мистецтва та Патріотичного Виховання


Прес-служба Міністерства культури повідомила про заплановане відкриття широкої мережі Державних центрів Сучасного Мистецтва та Патріотичного Виховання в усіх українських обласних центрах та деяких селах. Серед культурних проектів, що беруть участь у державному конкурсі на кураторство над мережею, онлайн-видання "Простори" на сьогодні займає позицію лідера. Вього заплановано відкрити близько 9000 центрів, на чолі яких готові стати "Простори".

Державні джерела повідомляють, що потреба населення в патріотичному вихованні наразі стала настільки значною, що видається доцільним частково перевести програми з ПВ (Патріотичного Виховання) на комерційну основу. Таке рішення має додатковий корисний ефект: за виручені кошти можна фінансувати національні програми з розвитку сучасного мистецтва. Отже, проект всеукраїнської мережі ЦСМ/ПВ передбачає, що молодь, яка відвідуватиме заходи з Патріотичного Виховання, також долучатиметься до проектів сучасного мистецтва: виставок, перформансів, подіумних дискусій, хепенінгів, партиципативних акцій тощо.

Міністерство взяло до уваги неочікуваний успіх першої виставки Центру Сучасного Мистецтва в Полтавському НТУ та досвід ефективної трансформації Івано-Франківського Центру Сучасного Мистецтва, що пережив тривалий період стагнації, але після заміни керівництва на патріотичне блискавично перетворився на один з найважливіших осередків культурного та громадського життя міста.

Також планується, що місцеві осередки національно орієнтованих військово-спортивних молодіжних організацій здійснюватимуть громадський контроль над діяльністю центрів і долучаться до кураторства над виставковими проектами. Зі свого боку художники матимуть нагоду очолити парамілітарні молодіжні ініціативи з метою покращити загальну філософську та культурологічну базу молодих патріотів. 

Несподіваний навіть для редакції успіх “Просторів” у конкурсі коментує редакторка і художниця Лада Наконечна, посилаючись на глибокий інтерес редакції до феномену патріотичності: “Передусім треба знати, через які двері заходити і з ким домовлятися. Так, ми тепер на передових позиціях! Це не приховаєш”. Підсумовує свій коментар редакторка вже з іншою інтонацією: “Деякі ну дуже наївні люди, – і вони знають, про кого я! – намагалися нас випередити, але не на тих напали!” 

Художник і редактор "Просторів" Микола Рідний замість коментаря надав певний синонімічний ряд, чим підтвердив свою високу філологічну готовність до почесної посади куратора національних ЦСМ/ПВ.