07 лютого 2017

Неонацисти розтрощили виставку Давида Чичкана в Центрі візуальної культури

У вівторок, 7 лютого, о 17:40 група неонацистів у складі 15 осіб силою увірвалась до приміщення Центру візуальної культури та розгромила виставку Давида Чичкана “Втрачена можливість”. Група з хлопців та дівчат застосували газовий балончик проти охоронця та напали на нього, після чого зламали захисні покриття та зруйнували більшість робіт, представлених на виставці, вкравши деякі з них. 

У приміщенні Центру візуальної культури неонацисти з криками влаштували погром, залишивши на стінах написи балончиками з фарбою, серед яких “Слуги Москви” та тризуб, стилізований під кельтский хрест. З приводу інциденту відкрито кримінальне провадження за статтею 296 ККУ “Хуліганство, вчинене групою осіб”.

Нагадуємо, що авторську екскурсію виставкою, заплановану на 4 лютого, було скасовано через заклики до насилля з боку представників ультраправих організацій. Відтак у суботу 4 лютого о 16:40 група молодих осіб вже намагалася зайти до приміщення Центру візуальної культури, проте змогли лише пошкодити плакат при вході. Тоді ж було побито одного перехожого, крім того надходили скарги на агресивну поведінку замаскованих молодиків спортивної зовнішності.

05c5c20cf281c06164fd7564246fc8db

Текст взятий зі сторінки Центру візуальної культури (VCRC).
Фото: Hromadske.ua