12 лютого 2017

«Академія. Підвалини», мистецько-дослідницька програма, Національна академія образотворчого мистецтва та архітектури (НАОМА), Київ, 2017.

Курс мистецтва / набір на програму Академія.Підвалини

Курс мистецтва Метод фонду відкриває набір на програму 2017 року «Академія. Підвалини».

Протягом двох семестрів учасники програми будуть здійснювати практичне дослідження контексту, який визначає функціонування закладів мистецької освіти в Україні та принципів мистецької освіти як такої: дивитися, чим живе НАОМА, яким є її сьогодення та історія, приділяти увагу організаційним структурам, навчальним, творчим, економічним відносинам всередині закладу.

Зустрічі базуватимуться на опробуванні та пошуку принципів мистецького дослідження, а також на дії художника в публічному просторі. 

«Академія. Підвалини» продовжує напрацьовані на «Просторі уваги»* художні тактики повторення, захоплення, радикальної контекстуалізації.

В рамках освітньої програми «Академія. Підвалини» будуть проходити зустрічі дискурсивної групи «За текстом»

Формат програми: дискусії, семінари, експериментальні мистецькі практики.

Програма «Академія. Підвалини» розрахована на студентів мистецьких освітніх закладів та художників. 

Від учасників очікується інтерес до роботи із запропонованою темою, відкритість до принципів експериментальної освіти, а також відвідування зустрічей. 

Структура програми: 2 семестри (весняний та осінній) по 3 місяці. 
1-2 рази на тиждень: будній день (вечір/2,5 год.), приміщення НАОМА; неділя (5 год.), творчі майстерні НАОМА, Сошенко 33. 
Початок занять – березень 2017 р.

Для участі в курсі потрібно до 17 лютого 2017 р. включно заповнити аплікаційну форму.
Із запитаннями звертатися до координаторки Курсу мистецтва: 
Лада Наконечна methodfund@gmail.com 

Кураторки Курсу залишають за собою право здійснювати відбір учасників. Автор(к)и заявок можуть бути запрошені на співбесіду. До участі буде запрошено до 15 учасників.

*«Простір уваги» – освітня програма, ініційована галереєю Vozdvizhenka Arts House cпільно з «Метод фондом» у 2016 р. Журнал виставки «Простору уваги»: «Захоплення. Ситуація»


Стейтмент кураторок Катерини Бадянової та Лади Наконечної. 

Катерина Бадянова – мистецтвознавиця. Учасниця кураторського об’єднання Худрада www.hudrada.tumblr.com. Співзасновниця «Метод фонду», Київ.

Лада Наконечна – художниця, учасниця групи Р.E.П., співзасновниця й учасниця кураторської групи «Худрада». Співзасновниця «Метод фонду», співредакторка видання «Простори», Київ. http://www.ladanakonechna.com/

Курс мистецтва – освітній проект «Метод фонду», існує з 2012 р. Позиціонується як кураторський проект з дослідження сучасної мистецької освіти. Курс мистецтва є некомерційною освітньою програмою, що, засновуючись на досліджені й експериментальній практиці, пропонує шукати принципи сучасного мистецтва. http://courseofcontemporaryart.tumblr.com/historywww.methodfund.org 

У 2016 р. «Метод фонд» організував мистецьке дослідження в Хмельницькому обласному художньому музеї «Музей. Підвалини» (куратор Денис Панкратов) та провів серію семінарів з критичного переосмислення і прояснення ключових понять культурного та політичного поля «Передмова». https://sites.google.com/site/methodfund/founders/peredmova