16 травня 2017

19 травня в харківському ЄрміловЦентрі коміксистка Кейт Еванс представить графічну біографію Рози Люксембурґ «Червона Роза» в перекладі Олесі Камишникової.

Презентація феміністичної графічної біографії Рози Люксембурґ

Британська письменниця Кейт Еванс презентуватиме в Україні графічний роман, у якому вона говорить про біографічні події життя та діяльності Рози Люксембурґ, видатної теоретикині революційного соціалістичного канону, передтечі європейського фемінізму. Роза Люксембурґ, яка наважувалася критикувати Маркса і Леніна та долала упередження, з якими стикалася як єврейка, – стала активною суспільною діячкою в часи, коли до голосу жінки зрідка ставилися серйозно. Кейт Еванс намається поєднати іронічний пафос оповіді про політику, мистецтво і дружбу в житті Рози з відвертим жахом образів Першої світової війни. 

Ханна Арендт в есеї про біографію Рози Люксебурґ (1966) писала: «Вона прожила надто мало, аби побачити, наскільки правда була на її боці, і спостерігати жахливе і катастрофічно швидке моральне виродження комуністичних партій – безпосередній наслідок російської революції – в усьому світі».

Презентація відбудеться 19 травня о 18:15 у ЄрміловЦентрі в Харкові (майдан Свободи, 4), вхід вільний.

З питань інтервʼю з авторкою звертайтеся до Rosa Luxemburg Stiftung в Україні.