22 листопада 2017

Дискусія «Новий Інтернаціонал: поза межами нації»

22 листопада о 19:00 (у межах Київського Інтернаціоналу – Київської бієнале 2017) відбудеться показ та дискусія «Новий Інтернаціонал: поза межами нації» за участі Лоренцо Марсілі (Італія), Олівера Ресслера (Австрія) та Ю Мі (Китай). 

23659455 10154880080241898 4344207884928252464 n

Від мистецтва до політики, від теорії до низових практик – вони будуть обговорювати шляхи до постнаціонального майбутнього. 

Традиційна концепція національної держави перебуває у кризовому стані: вона руйнується водночас і зверху, і знизу. 

Національна держава, схоже, вже не придатна для вирішення викликів технологічних інновацій, міграції, зміни клімату чи фінансових потоків. Це стає очевидно на прикладі Європейського союзу, де нездатність побудувати постнаціональну демократію призводить до неадекватної економічної політики, відсутності ефективної політики щодо міграції, податкової конкуренції між державами та спаду в міжнародному оподаткуванні й робітничих правах.

З іншого боку, досвід нового муніципалізму, а також дискусії щодо статусу Каталонії, Валлонії чи Шотландії кидають виклик національній державі знизу. Від Барселони до Неаполя громадяни все частіше вимагають права прямої участі у рішеннях, що впливають на їхні життя на місцевому рівні. Втім, вимоги більшої автономії часто блокуються у зв’язку із зосередженням повноти влади у національному капіталі, що перешкоджає будь-якому успішному варіанту суверенітету близькості.


Лоренцо Марсілі (Італія) – автор, перекладач та соціальний підприємець. Співзасновник European Alternatives.

Ю Мі (Китай) – кураторка, дослідниця і викладачка в Академії медіамистецтва в Кельні. У своєму тривалому дослідженні та кураторському проекті вона трактує Великий шовковий шлях як конфігурацію децентралізованих та номадичних образів глибокого часу та глибокого простору. На цю тему вона курувала серію перформативних програм в Азійському культурному центрі-театрі в Кванджу (Південна Корея) й на першому Міжнародному фестивалі медіамистецтва в Улан-Баторі (Монголія) 2016 року. До її академічних інтересів належить філософія перформансу, теорія науки й технології, а також філософія іманентності у Східній та Західній традиціях. Працює директоркою Arthub у Шанхаї та радницею Інституту провокації в Пекіні. 

Олівер Ресслер (Австрія) – художник, чия спільна з Мариною Напрушкіною виставка «Мертві душі» проходить у Центрі візуальної культури в рамках Київського Інтернаціоналу – Київської бієнале 2017. Він створює тематичні виставки, проекти у публічному просторі та відео про проблеми глобального капіталізму, форми спротиву, соціальні альтернативи, расизм та глобальне потепління. Живе та працює у Відні.