19 січня 2018

Досить безкарності: акція пам’яті С.Маркелова і А.Бабурової


19 січня о 13:00 на Михайлівській плоші вдесяте у Києві відбудеться акція вшанування пам’яті правозахисника Станіслава Маркелова і журналістки Анастасії Бабурової, які були вбиті російськими неонацистами у 2009 році.

05 4fcweljhewd

Це політичне вбивство є частиною терору, який російські ультраправі вели і ведуть проти мігрантів, людей інших національностей, лівих активістів та активісток, представників ЛГБТ-спільноти. 

Але проблема неонацистського насильства не обмежується Росією. На жаль, її актуальність в Україні лише зростає. На підконтрольній Україні території саме політично мотивовані бойовики становлять найвищу небезпеку для громадянських та людських прав. Іноді вони інтегровані до силових структур, а іноді діють як легальні політичні групи чи ховаються під іменем «невідомих патріотів». За свої злочини (напади, вандалізм і перешкоджання зібранням) вони не несуть відповідальності.

19 січня ми вшануємо С.Маркелова і А.Бабурову, вбитих у Москві. Вони боролись проти тих, чиї ідеї – расизм і ксенофобія, а методи – війна і насильство. Лояльність до подібних явищ уже завдала непоправної шкоди російському громадянському суспільству. І ми не хочемо подібного для нашого, для нас із вами. 

Розуміємо: виправити це можна тільки разом. Тільки тоді, коли ми не боятимемося казати правду і називати речі своїми іменами. 

Тільки якщо ми не будемо миритися з несправедливістю, насильством та переслідуваннями. Якщо вголос і публічно будемо говорити про це. 

Адже солідарність, а не страх та лицемірство – це єдиний шанс вибороти свободу і повагу до гідності