06 лютого 2018

«Одержимий може свідчити в суді» у музеї M HKA

01

8 лютого в музеї M HKA (Антверпенському музеї сучасного мистецтва) відкриється виставка київського художника Нікіти Кадана «Одержимий може свідчити в суді». До виставки увійшли однойменна інсталяція та серії малюнків «Хроніка» і «Глядачі». 

«Одержимий може свідчити в суді» – інсталяція, що містить архівні зображення та об'єднує історії про «політику декомунізації», радянську ідеологізовану критику західного модерністського мистецтва та воєнні дії на сході України. 

Серія «Хроніка» базується на документальних зображеннях масового знищення людей на українській території у ХХ столітті та історіях маніпуляції такими зображеннями в сучасних політичних протистояннях.

«Глядачі» – серія малюнків-реплік фотографій, зроблених Олександром Родченком для книжки «10 років Узбекистану». Родченко у 1934 році створив серію фотопортретів керівних осіб Комуністичної партії Узбекистану. Більшість із них були репресовані у 1937. Тоді Родченко замазав обличчя репресованих чорнилом в авторському екземплярі книжки – аби уникнути можливих звинувачень у «зеберіганні портретів ворогів народу». У серії «Глядачі» чорні плями на обличчях комісарів стають обличчями-масками «духів історії».

Виставка тематизує парадокси «політики пам'яті», зокрема в сучасній Україні. 

02

Виставлені роботи перебувають у колекції музею. Фото надані M HKA. 

Експозиція відкрита до 29 квітня 2018.

M HKA – Museum van Hedendaagse Kunst AntwerpenLeuvenstraat 32