26 лютого 2018

Виставка Влади Ралко «Резерв»

27 лютого 2018 о 18:00 запрошуємо на відкриття персональної виставки Влада Ралко «Резерв» у Нацiональному музеї «Київська картинна галерея»
Виставка триватиме з 28 лютого до 18 березня 2018

27908138 1837211229911943 6411463161492960223 o

Проект «Резерв» – нова віха у творчості Влади Ралко, що знаменує певний етап у нескінченному процесі осмислення навколишнього життя і матеріалізації через образні засоби роздумів мисткині над подіями останніх років та їх відображенням у поведінці людей. Рефлекторне відсторонення від подразника, що завдає болю або дискомфорту живій клітині, на рівні соціуму трансформувалося в напівусвідомлену позицію відмови помічати поточну ситуацію в нашій країні, у заглиблення в ілюзію, що все вирішиться саме собою, без спроб долучитися до вирішення власної долі. Сховати голову в пісок і чекати поліпшення – така поведінкова модель «страуса» загалом властива людині, що свідомо обирає пасивний режим існування, добровільно переводить себе у певний резерв або ховається за звичними діями, надаючи їм акцентованої ритуальності, яка слугує ширмою для відгородження від виявів активності. 

«Однією з центральних фігур «Резерву» є постать робітника, що постійно виконує роботу, результати якої стають непомітними вже через короткий проміжок часу, – описує свою ідею сама Влада. – Отже, все доводиться повторювати знову. Рухи робітника такі автоматичні й рівномірні, що за його діями нереально орієнтуватися, він не зважає на особливості часу, хіба що на пори року. Усі роки перетворюються на однакові, рік із війною та рік без війни неможливо розрізнити. Сьогодні для мене такий робітник – символ часу, що ніби стоїть попри прискорене мерехтіння ритму життя». 

У проекті «Резерв» немає відкритого заклику або аналізу – у своїх роботах Влада Ралко показує згубну сутність «страусової поведінки» через зображення звичних нам знеособлених предметів, які втрачають свою сутність саме через звичність, завдяки чому ми їх не помічаємо. Вони нібито потрапляють до «сліпої плями» в полі зору. «Кожна фігура на нових роботах спрощена, узагальнена, й це узагальнення наче містить усередині власної простоти якусь неясну загрозу. Я хотіла майже всі постаті зробити схожими на кокон, на безіменну статистичну одиницю, що несе в собі часточку темної та повільної енергії мас», – пояснює художниця.

Чекаємо вас на відкритті та протягом експонування проекту в Нацiональному музеї «Київська картинна галерея» за адресою: вул. Терещенківська, 9

Організатор проекту – Ірина Юферова
Виставка відкрита в режимі роботи музею:
10:00-18:00 (каса до 17:00)
Вихідні дні музею – понеділок, четверг.