12 березня 2018

Микола Рідний / У підвішеному стані

14 березня о 18:00 відбудеться відкриття персональної виставки Миколи Рідного в Зоологічному музеї Дніпропетровського національного університету ім. Олеся Гончара.

IMG 3101

Виставка поєднує відеороботи, зроблені наприкінці 2000-х і початку 2010-х. У новому середовищі існування, перенесені в простір Зоологічного музею, вони створюють комплексне висловлювання-коментар щодо сучасної соціально-політичної ситуації в українському суспільстві.


Микола Рідний народився в 1985 році в Харкові, живе і працює в Києві. У 2008 році закінчив Національну академію дизайну і мистецтв в Харкові. У 2005-2012 роках був куратором галереї-лабораторії SOSка в Харкові. З 2016-го є співредактором онлайн-журналу про мистецтво, літературу, переклади та суспільству prostory.net.ua.

Рідний працює з різними медіа, починаючи з ранніх акцій групи SOSка в публічному просторі і закінчуючи фільмами, фотографічними серіями й інсталяціями, що складають поточну спрямованість його практики. Рефлексія соціально-політичних проблем у його роботах відбувається через зв'язок особистих і колективних історій, документальної реальності та вигадки.

Роботи Миколи Рідного були показані на Венеціанській бієнале сучасного мистецтва, в Мюнхенській Пінакотеці, Центрі сучасного мистецтва і медіа в Карлсруе, Музеях сучасного мистецтва Лейпцига та Варшави, PinchukArtCentre та на фестивалі документального кіно Docudays в Києві.

www.mykolaridnyi.com

Кураторка виставки – Катерина Русецька
Дизайн – Ліза Темченко
За підтримки Культура Медіальна, Дніпропетровського національного університету та Зоологічного музею.

Виставка триватиме з 14 по 17 березня. 
Години роботи: чт, пт 14:00 – 19:00, сб 12:00 – 17:00
Зоологічний музей розташований у навчальному корпусі № 2 ДНУ за адресою: пр. Яворницького, 36.
Вартість музейного квитка – 15 грн.


Зоологічний музей Дніпропетровського національного університету імені Олеся Гончара – один із найстаріших музеїв міста. Ідея створення зоологічної колекції належить краєзнавцю, археологу та етнографу – академіку Д. І. Яворницькому ще в 1901 році, яким і датований найстаріший експонат колекції.
Як самостійний підрозділ університету Зоологічний музей почав свою діяльність у 1924 році, після офіційної передачі Д.І. Яворницьким відділу природи у ведення ДНУ.