14 березня 2018

Микола Рідний / Поступова втрата зору

IMG 3100

У Дніпропетровському художньому музеї Микола Рідний представить серію фотоколажних робіт та малюнків останніх років, в яких досліджує механізми сприйняття насильства та війни через їх зображення, що постійно циркулюють у медіа. Втрата зорового фокусу по відношенню до спірних територій та інтересу світових засобів масової інформації до "замороженого" на невизначений час конфлікту, соціальна сліпота, нав'язана пропагандою війни, – створює полярне бачення реальності. Звертаючись до фізіології зору та його порушень, художник проводить паралелі з осліпленням суспільства, що піддається впливу маніпуляцій зображенням.


Микола Рідний народився в 1985 році в Харкові, живе і працює в Києві. У 2008 році закінчив Національну академію дизайну і мистецтв в Харкові. У 2005-2012 роках був куратором галереї-лабораторії SOSка в Харкові. З 2016-го є співредактором онлайн-журналу про мистецтво, літературу, переклади та суспільство prostory.net.ua.

Рідний працює з різними медіа, починаючи з ранніх акцій групи SOSка в публічному просторі і закінчуючи фільмами, фотографічними серіями й інсталяціями, які складають поточну спрямованість його практики. Рефлексія соціально-політичних проблем у його роботах відбувається через зв'язок особистих і колективних історій, документальної реальності та вигадки.

Роботи Миколи Рідного були показані на Венеціанській бієнале сучасного мистецтва, в Мюнхенській Пінакотеці, Центрі сучасного мистецтва і медіа в Карлсруе, Музеях сучасного мистецтва Лейпцига та Варшави, PinchukArtCentre та на фестивалі документального кіно Docudays в Києві.

www.mykolaridnyi.com

Кураторка виставки – Катерина Русецька

Виставка триватиме з 15 березня до 1 квітня. 
Години роботи: середа – неділя, 10:00 до 17:00. 
Понеділок, вівторок – вихідні.
Вхід на відкриття – 15.03 о 18:00 – безкоштовний. 
В інші дні вартість музейного квитка 25 грн.