19 квітня 2018

Стигматизація ґендерної ідеології і правий популізм

«Критика Феміністична: східноєвропейський журнал феміністичних та квір-студій» разом із Центром польських та європейських студій ім. Єжи Ґедройця НаУКМА запрошують на лекцію професорки Центральноєвропейського Університету в Будапешті та Сеґедського Університету (Угорщина) Ержебет Барат «Інструменти правого популізму: стигматизація «ґендеру» як феміністичної ідеології в Угорщині».

Подію присвячено виданню першого номеру часопису «Критика Феміністична»

Стигматизація ґендеру як основної категорії феміністичної ідеології стала провідним елементом державного політичного дискурсу в Угорщині 2010-х років. У першій частині доповіді Ержeбет Барат означить три смислові вузли, що від початку системних змін в 1989 році викристалізувалися в дискурси ґендерної ідеології та ґендероманії правого популізму. Розмірковуючи про специфіку цих змін, доповідачка запропонує модель полівокального значення, що виходить за межі постструктуралістської тези про неуникну ідеологічність будь-яких значень, що є контрпродуктивною для феміністичних знань і рухів. Такий підхід важливий, бо інакше феміністична думка і дія втрачає епістемологічну основу, необхідну для переозначення ґендеру як ключової аналітичної категорії, що здатна оприявнювати нерівні владні стосунки. У фінальній частині доповідачка поєднає ці роздуми з результатами парламентських виборів в Угорщині 8 квітня 2018 року і покаже напрямок можливого розвитку подій.

Модерує захід Валентина Петрова.

Лекція відбудеться англійською мовою із синхронним перекладом на українську. 
Подію підтримує Heinrich-Böll-Stiftung UkraineЕржебет Барат – професорка лінгвістики і ґендерних студій в Інституті англійських та американських студій Сеґедського Університету (Угорщина) та кафедри ґендерних студій Центральноєвропейського університету в Будапешті. Отримала докторський ступінь (PhD) в університеті Ланкастера у Великій Британії в 2000 році. Засновниця та головна редакторка TNTeF – єдиного угорського академічного електронного видання, що публікує феміністичні дослідження. Учасниця редколегії «Критики феміністичної» – східноєвропейського журналу феміністичних та квір-студій, що публікує матеріали українською, англійською та російською мовами. Сфера наукових інтересів та викладання включає: критичні студії дискурсу в медіях, дискурсивне формування ідентичності на перетині ґендеру та сексуальності, мовні ідеології, теорії ґендеру, сексуальності та їхня діалектична взаємодія з ідеологічними флексіями інших соціальних та культурних відмінностей, таких як раса, етнічність, клас, релігія, тілесні можливості.