06 серпня 2018

Лекція мистецтвознавицi Євгенії Моляр

10 серпня о 18.30 у галереї Invogue#ART вiдбудеться лекцiя мистецтвознавицi Євгенії Моляр «Радянське монументальне мистецтво та заповідники модернізму Одещини».

37831280 1930757120318402 192152163898621952 o

У віддалених районах Одеської області на узбережжі збереглися унікальні пам’ятки радянської епохи. Вздовж розбитих вщент доріг – безліч мозаїчних панно, розташованих на автобусних зупинках. Численні бази відпочинку, що були спроектовані та побудовані в 60-80-х роках ХХ століття, – модерністський період. Це капітальні корпуси і легкі дерев’яні будиночки, розгалужена курортна інфраструктура з їдальнями, кінотеатрами, різноманітними спортивними та танцювальними майданчиками, комплексним озелененням. 

Вся ця унікальна та специфічна естетика стрімко зникає. Курортні містечка капіталізуються та набувають уніфікованого вигляду типового провінційного курорту. Будівлі оздоблюються дешевими матеріалами, інфраструктура занепадає, заростає кущами або перетворюється на караоке-бари з кальянами. Зараз останній момент, коли можна врятувати «вцілілого динозавра» – радянську курортну забудову, бо вже наступного року все це зникне безслідно. Йдеться не про загравання з ностальгійним відчуттям «як у дитинстві», а про цінність оригінального, збереження цілісного та належне ставлення до культурної спадщини.

Вхід: 70 грн.
Реєстрація обов'язкова за посиланням:
https://goo.gl/forms/8fO5B9zD4FChzlx43


Євгенія Моляр – мистецтвознавиця, учасниця ініціативи ДЕ НЕ ДЕ, координаторка проекту Soviet mosaics in Ukraine фонду «Ізоляція». Досліджує мистецтво в публічному просторі. Опікується питаннями збереження та актуалізації культурної спадщини радянського періоду в Україні.

Invogue#Art — галерея сучасного мистецтва, розташована в центрі Одеси. Її робота спрямована на просування українських сучасних художників. Місія галереї — інвестувати у розвиток художнього середовища в Одесі та урізноманітнити культуру подій міста.