09 серпня 2018

Відкриття виставки «Ми були тут»

30 серпня о 19:00 фонд ІЗОЛЯЦІЯ презентує виставку фотографа Антона Шебетка «Ми були тут» у просторі креативної спільноти IZONE. Проект складається з відеоінсталяцій та серії фото представників ЛГБТ+, які брали участь в АТО, а нині в ООС.

38223072 2024864437546898 2683607652302323712 o

В антитерористичній операції на сході України взяло участь понад 330 тисяч українців та українок. Даних про те, яку кількість з них складають представники і представниці ЛГБТ+, не існує. На переконання праворадикальних сил і консервативно налаштованого населення, їх там і зовсім немає. Це переконання часто використовується як аргумент проти проведення правозахисних заходів і Маршів Рівності. Проект «Ми були тут» покликаний показати людей, які з одного боку є сучасними українськими героями, а з другого — ігноруються переважною більшістю своїх співвітчизників.

Героями проекту «Ми були тут» стали представники ЛГБТ+, які брали участь в АТО і нині беруть участь в ООС (Операція Об’єднаних сил) у різних іпостасях: солдати, добровольці, волонтери. Зіткнення, конфлікт і об'єднання цих ідентичностей знайшли своє відображення в серії портретів.

Більшості героїв доводиться носити камуфляж не тільки на службі, а й у повсякденному житті. Вони не роблять публічний камінг-аут у цивільному житті, більшість приховує цю інформацію і на службі, побоюючись насмішок і негативної реакції. Деякі герої просили використовувати вигадані імена, непокоячись, що їх можна буде ідентифікувати.

У них різні світогляди: хтось висловлюється за проведення Маршів Рівності, хтось вважає, що це лише роздражнить праворадикальні сили. Єдине, що їх об'єднує, — служба в українській армії або активна участь у волонтерському русі й сексуальна орієнтація та гендерна ідентичність, які все ще є табуйованою темою не тільки в такій типово маскулінній структурі, як армія, а і в українському суспільстві в цілому.

Виставку створено в межах проекту Coming Out of Isolation: Through Art to Visibility фонду ІЗОЛЯЦІЯ та ГО KyivPride за підтримки EVZ Foundation. Окрема подяка фотостудії Lightfield.Productions та Святославу Шеремету.


Про митця:
Anton Shebetko – український митець і фотограф. Живе в Амстердамі, працює з темами, пов'язаними з ЛГБТ+. Його проект "Плешка" про старі місця для зустрічей геїв у Києві було показано 2017 року на Фестивалі молодих українських митців у Мистецькому Арсеналі в Києві. Його останній проект Common People – серія викривлених портретів та інтерв'ю з закритими українськими геями.

Розклад виставки:
30 серпня – 7 жовтня 2018, 10:00 – 20:00, без вихідних.

Адреса:
IZONE, вулиця Набережно-Лугова 8, другий поверх.