09 серпня 2018

Кіптява. Даніїл Ревковський та Андрій Рачинський

Мистецька практика Даніїла Ревковського та Андрія Рачинського базується на дослідженні та звертається до соціальної проблематики. Вже більше року художники досліджують Дніпропетровський регіон. На початку року вони представили роботу, присвячену електротранспортній трагедії у Кам’янському 1996 р., «КТМ-5» на виставці номінантів премії PinchukArtCentre.

У новій виставці «Кіптява» художники презентують результати тривалого дослідження соціального середовища міста Кам’янське (до 2016 – Дніпродзержинськ) – міста з бентежною екологічною ситуацією, економічною та, як наслідок, демографічною кризою, пов’язаною із занепадом промисловості. Кам’янське – як велике індустріальне місто з широкими проспектами та розлогими площами – сформоване потужними містотворчими підприємствами: ДМК, ДніпроАзот, ПХЗ – узагальнювальний образ промислового міста України.

38802423 2123178367755239 8324388467874201600 o

Після тривалої підготовчої стадії – роботи над знайденими матеріалами в соціальних мережах та інших джерелах – художники взаємодіяли з містом через неоприявнені дії у публічному просторі, результати яких можна буде побачити тільки на виставці. Також буде експонована відеоробота, створена на основі апропрійованих художниками матеріалів із соціальних мереж, зібраних за авторською методикою Ревковського та Рачинського.

Рефлексуючи зміни, які відбуваються в індустріальному секторі Дніпропетровщини з 2014 року, митці не відсторонюються від наслідків через свою художню практику, а навпаки – маніфестують власну причетність та відповідальність.

Кураторка – Ксенія Малих.

Виставка проходитиме в галереї Артсвіт (м. Дніпро).
Відкриття  відбудеться 31 серпня. Початок о 19:00. Вхід вільний. 18+