17 вересня 2018

Екскурсія Олександра Бурлаки та презентація Formofgrafia

19 вересня о 18:00 у межах проекту «СУСІДИ» запрошуємо вас на екскурсію околицями вулиці Петрівської від архітектора проекту Олександра Бурлаки, а також на презентацію результатів майстеркласу студії Формографія. 

41767671 10155542244016898 41522176154664960 o

У складці міської тканини загубилися крихти минулих бенкетів. Територія між Вознесенським узвозом і Кудрявською досі на картах значиться вулицею, хоча більша її частина зникла. Крутий підйом з бруківки і 2-3-поверхові будинки кінця 19 - початку 20 століття можна було б порівнювати з Андріївським узвозом, якщо уявити в кінці перспективи модерністську вертикаль Будинку Торгівлі. У 1970-х рішуча рука планувальників інфраструктури зрізала цей шар заради влаштування комплексу протизсувних споруд: дощові колектори, підпірні стіни, сплановані схили. За наступні 50 років спорожнілі будинки зруйнувалися, а нові структури помножили ряд руїн.

Стежка до Вознесенського яру починається під мостом, за храмом Святого Василя Великого, в двох хвилинах від Львівської площі. Вона проходить по фундаментах зруйнованого будинку, через зарості кропиви і спускається до Глибочицької крізь гаражний кооператив. У 2000-х дика, але затишна місцевість стала фактично самоорганізованим публічним рекреаційним простором, зі своїми спільнотами, історією конфліктів і співпраці. Дизайн цього середовища будується самими його учасниками.

Sasha Burlaka розповість про нашарування урбаністичних контекстів навколо території яру, про його історію, про окремі старі та нові елементи, об'єкти, що зникають і виникають знову. 

Роман та Костянтин з Formografia design studio разом з участницями/-ками 5-денного майстер-класу коротко розкажуть про процеси і результати своєї роботи в умовах цього нестандартного міського ландшафту та виключно зі знайденими на території будівельними матеріалами. Розкажуть про конструкції із дерева та металу, що відповідають запитам на інфраструктуру для місцевої спільноти.


Олександр Бурлака – художник і архітектор, який працює як фотограф та архітектор мистецьких виставках, є співзасновником та членом Худради, міждисциплінарної групи кураторів та активістів. Живе і працює в Києві (Україна).

Архітектурна студія Формографія є командою експериментаторів, чий інтерес до публічних просторів та закинутих територій балансує між тимчасовими тактичними інтервенціями та масштабними тривалими проектами. Робота студії водночас поєднує проекти суспільного спрямування, комерційну діяльність та освітні заходи. В 2017 році на базі платформи Острів при університеті КНУБА командою Формографії було ініційовано OstrivLab – майстерню на Солом'янці, обладнану для роботи з деревом та металом, покликану підтримувати мейкерський рух та DIY-ініціативи. Третій рік поспіль студія є партнером програми Код Міста, що працює у малих містах на Сході України, де архітектори разом з місцевими активістами проектують та створюють публічні простори. Серед освітніх проектів студії – бар “Хвиля” в межах архітектурного воркшопу фестивалю 86 у місті Славутич.