20 вересня 2018

OUTarky/ForUsByUs – виставка українських художників у Варшаві

 

Галерея Czułość в межах щорічного Warsaw Gallery Weekend представляє виставку українських художників "OUTarky/ForUsByUs".

Кураторами виставки є постійні автори варшавської галереї Czułość (Чутливість) Вова Воротньов і Янек Замойскі.

Художники: Ксенія Білик, Ян Блок, Мішка Бочкарьов, Андрій Бойко, Юра Каневський, Юра Кудрік, Діма Толкачов, Ігор Окунєв, Вова Воротньов.

42202797 265589120953531 2716802913367228416 n

Від кураторів:

Молоде мистецтво розглядається багатьма в Україні і за кордоном як таке, що тужиться згенерувати якесь повідомлення світу, бути на належному рівні, що би це не значило, пасувати світовому ринковому канону та його запитам. Однак чимало з нас піддає сумніву цю диспозицію і негативно ставиться до ситуації "у світі". Важливими симптомами для декого з нас можуть бути – і є – занепад традиційних культурних центрів, які перебувають у ситуації нібито вибитого з-під себе крісла вигідної гео/метапозиції. Комунікація перенеслась в Інтернет та соціальні мережі, перетворюючи Мегаполіс в село з усіма його офлайн-інституціями. Охлократизація Музею – інший очевидний фактор, який не може не впасти у вічі чесному із собою художнику. Очевидним є кінець позитивної ери щасливого співжиття і партиципативності усіх акторів мистецького процесу. Ноїв ковчег обраних перетворюється в переповнені саморобні плоти десь під Лампедузою.

Виставка OUTarky/ForUsByUs – це швидкий погляд на гетерогенну групу українських художників і художниць з різноманітними практиками, які демонструють певний рівень інтроверсивної автономії, перебувають в опозиції до диктатури жанру і діють з певним градусом байдужості до власних кар'єр.