15 січня 2017

Поезія Ліни Екдаль була опублікувана давніше в Україні у перекладі Левка Грицюка у збірці "Про бажання стати виразною як людина" (Київ, 2009) та "18 поетів з Ґетеборґа" (Тернопіль, 2009-2010). Prostory пропонують для прочитання вибрані вірші Ліни Екдаль з книжки "Збірка поезій" (2012), обкладинка котрої виконана у стилі шведської "Біло-синьої марки товарів" з кооперативного магазину.

Де інновація?

Чи має реформа призводити до регресу?

Міністерство Культури змінило в статуті Центру Курбаса "практичну розробку моделей взаємодії мистецької теорії та практики на засадах сучасної естетики та новітніх технологій" на "надання організаціям на основі договорів постановочних послуг, сценічних постановочних засобів для проведення вистав, концертів та інших культурно-мистецьких заходів”.

“Ребрендинг” науково-експериментальної установи на культурно-просвітницький заклад є, на наш погляд, насильницькою архаїзацією. З благим наміром зберегти нашу зарплатню – дві тисячі гривень – мінкульт із благою метою пропонує нам надавати послуги тим, кого воно (МК) вважає ідіотами, які потребують просвіти, таким чином збільшуючи дохідність “підприємства”.

Центр Курбаса був створений із метою “практичної розробки нової моделі взаємодії мистецької теорії та практики”. Це складне завдання зіткнулося з реальністю диктатури жертви, але від того не перестало бути актуальним. 

Українська влада тим часом вирішила закрити питання, якого вона не розуміє, але дати відповідь в стилі двадцятих років двадцятого століття – “почнемо з початку!”

Exitus letalis! (якщо що). 

Приєднуйтеся, якщо в Вас є питання!


Міністерство культури як контрольний орган влади гальмує будь-які процеси оновлення та переосмислення культури. […]
Структура, створена у 1953 році для того, аби управляти культурою та формувати «радянську людину», не здатна виконувати інші функції […]
Вигадане для управління культурою як галуззю господарства, Міністерство стало бюрократичним паразитом на податках громадян України […]

Ставлення до культури як до галузі господарства призводить до неминучого спрощення і примітивізації культурних процесів […]
Нездатне саме себе переосмислити і переформатувати, Міністерство культури повинно бути демонтовано. Натомість мають бути створені гнучкі структури, здатні помічати й обслуговувати культурні потреби громадян України та реагувати на їхні актуальні запити.
(з минулих протестів)