30 червня 2020

Курс мистецтва 2020: «Позиції художника/-ці» – набір на програму

Практично-дискусійний експериментальний освітній модуль.

Серпень-жовтень 2020, дистанційне навчання.

Заявки приймаємо до 27 липня.

 

позиціі2020«Курс мистецтва» Метод Фонду відкриває набір на програму 2020 року «Позиції художника/-ці» – освітній модуль, присвячений соціальним функціям мистецтва; розгляду, історизації, аналізу зон компетенції художника/-ці з увагою до локального контексту.

Протягом інтенсивного модуля будуть випробувані базові дисципліни дворічної програми «Курсу мистецтва». Програма є самоосвітньою та відкритою до інтересів учасників/-ць: структура і наповнення авторських курсів будуть уточнюватися або трансформуватися в процесі практичного виконання та обговорень усередині групи.

Програма має міждисциплінарний перформативний характер, фокусується на теорії та практиці із наголосом на критичні й дослідницькі підходи. Основний фокус – розгляд позицій художника/-ці в історичних, культурних, інституційних контекстах країн Центрально-Східної Європи повоєнних часів.

Формат тематичного модуля: 40 занять онлайн (лекції, семінари, практично-дискусійна частина, експериментальні мистецькі практики); самостійна робота (виконання практичних завдань, читання текстів (учасники/-ці мають бути готовими до текстів англійською)).

Викладачки/-чі: Катерина Бадянова та Лада Наконечна (кураторки курсу),  Євгенія Бєлорусець, Ольга Брюховецька, Олександра Купченко, Ларіон Лозовий, Валентина Петрова, Павло Хайло.

Модуль «Позиції художника/-ці» розрахований на студентство мистецьких освітніх закладів та художників/-ць незалежно від рівня мистецької освіти.

Календар модуля:

Фінальна дата подачі заявки – 27 липня 2020 включно.

Повідомлення про результати open call – 10 серпня.

Зустрічі онлайн – 4 рази на тиждень (у будні – ввечері, у вихідні – вдень), з 15 серпня до середини жовтня.

Участь у модулі «Позиції художника/-ці» безкоштовна. Для участі потрібно заповнити заявку за посиланням: https://forms.gle/1V5ynZXyMUmd9zmt9

Відбір учасників/-ць буде проводити кураторська команда проєкту. Автор(к)и заявок можуть бути запрошені на співбесіду. До участі буде запрошено 12 учасників/-ць.

Від учасників/-ць очікується інтерес до роботи із запропонованою темою, відкритість до принципів експериментальної освіти, а також відвідування онлайн-зустрічей.

Із запитаннями звертатися до координаторки Курсу мистецтва Марії Тумакової: contemporaryartcourse@gmail.com

Проєкт «Позиції художника/-ці» відбувається за підтримки Українського культурного фонду.

****

Курс мистецтва – освітній кураторський проєкт Метод Фонду, що діє з 2012 року. Спираючись на дослідження і експериментальну практику, Курс пропонує шукати принципи сучасного мистецтва та освіти.

 

«Позиції художника/-ці» продовжує напрацьовані Курсом мистецтва художні тактики, методи та принципи. Стейтмент кураторок Катерини Бадянової та Лади Наконечної – за посиланням.

 

Метод Фонд – експериментальний самоосвітній проєкт, орієнтований на пошук нової контекстуальної інституції сучасного мистецтва.

www.methodfund.org